Şahinkul Makina Hakkında

Hedefe olan inancımız, başarıya olan bağlılığımızı sürekli ayakta tutacak en güvenilir teminatımızdır


Firmamız 1978 yılında kurulmuş olup 1984 yılında ortaklık kurarak otomotiv sektöründe büyüyerek faaliyetlerine devam etmiştir. Kuruluşun ilk yıllarında ürün gamı talaşlı imalat iken, ilerleyen yıllarda otomotiv metal sektöründeki hızlı büyüme ve pazarda rekabet gücünün arttırılması doğrultusunda, kalıp üretimi, sac şekillendirme, kaynaklı birleştirme ve alkali çinko kaplama alanlarında yatırım yaparak üretimlere başlanmıştır.

Otomotiv endüstrisi insanların gereksinimlerinden doğmuştur. Bu endüstri, müşterilerin gereksinimleri ve beklentileri, zamanla değişen şartlara uyarak, toplam kalite ilkeleri çerçevesinde çok daha geniş bir talebe dönüşmüştür. Müşterilerinin beğenisini kazanmak, ürünle ilgili beklentilerini tespit etmek ve gelecekteki gelişmelere yetişebilmek için otomotiv imalatçıları sürekli kendini yenilemek durumundadır. Bu bağlamda firmaların modern işletmecilik idealinin gerçekleşebilmesi için, müşteriye her yönüyle güvence veren yönetim sistemlerini oluşturarak hayata geçirmeleri gerekmektedir.

Benimsenen ve aranan olabilmek, üretmekte olduğumuz ürünlerde güvenilirliğimizi kanıtlamakla mümkündür. Amacımız, tüm paydaşlarının beklentilerini kaliteli, verimli ve proje odaklı iş süreçleriyle karşılayan otomotiv ana sanayinin tercih ettiği rekabetçi, çevreye ve insana duyarlı bir şirket olmaktır. Bunu gerçekleştirmek için şirket politikamızı, ilk başta bizlerden başlayarak her seviyede çalışanımızın katılımıyla, insan, ekipman ve modern üretim tekniklerini kullanarak başarıya ulaşacak şekilde toplam kalite ve verimlilik ilkeleri çerçevesinde oluşturduk.